Energiafüggőségből olajválságba: így fizetjük meg a politikai rövidlátást thumbnail
2026. 06. 06.

Energiafüggőségből olajválságba: így fizetjük meg a politikai rövidlátást

Trump Washingtonja összehangolja politikai kottáit Putyin Moszkvájával, és a kognitív háború egyik alapfegyverét dobják ránk atombomba helyett - az erkölcsi disszonanciát. Jól akarunk élni, ezért kell az olcsó olaj, de ehhez finanszírozni kell az orosz hadigépezetet - ám legyen, és mindezt még leöntik a „békét akarunk” retorikával. Az ilyen disszonanciáknak mindig ára lesz, és mi, egyszerű emberek fogjuk megfizetni. Ez nem egyszerű adásvétel kérdése, ezt hívják úgy, hogy történelem.

Putyin kémalkalmazás-projektjét kirúgták az App Store-ból thumbnail
2026. 06. 06.

Putyin kémalkalmazás-projektjét kirúgták az App Store-ból

Helyes döntés volt. Nem csupán technikai vagy üzleti szempontból, hanem a kognitív hadviselés kontextusában különösen indokolt lépés. A Max ugyanis nem egyszerűen egy üzenetküldő alkalmazás, hanem egy olyan infrastruktúra, amely dezinformáció terjesztésére, állampolgárok megfigyelésére és a narratívák központi irányítására lett tervezve. Ha szabad forgalomban marad nyugati alkalmazásboltokban, azzal a fejlett demokráciák digitális ökoszisztémái nyújtanak platformot egy propaganda- és megfigyelési eszköznek.

Zelenszkij titkos fegyvere a transzparencia - a nyílt levél elemzése thumbnail
2026. 06. 05.

Zelenszkij titkos fegyvere a transzparencia - a nyílt levél elemzése

Zelenszkij valószínűleg nem várja, hogy Putyin e levél hatására tárgyalóasztalhoz ül. Egy 26 éve hatalmon lévő vezető, aki háborúval válaszolt minden kompromisszumos lehetőségre, nem változtat irányt egy nyílt levél miatt, de a levél nem is elsősorban Putyinnak szól. A valódi célközönség összetett és többrétegű. Az orosz közvélemény, amelynek fáradtsága a levél szerint egyre nyilvánvalóbb - és amelyhez Zelenszkij közvetlenül is szól, amikor azt írja: az oroszok többsége is szeretne véget a háborúnak. A fehérorosz társadalom, amely nem akar háborút, és amelynek most tudnia kell, hogy Moszkva a háta mögött dönt a sorsáról. Az európai szövetségesek, akiknek látniuk kell, hogy Ukrajna aktívan és konkrétan keres megoldást - nem passzívan várja a segítséget. Az amerikai döntéshozók, akiknek üzeni: Ukrajna nem várakozik, nem zsarolható, és nem adja el magát az alaszkai ígéretekért. A globális dél, amelynek országait Moszkva próbálja maga mellé állítani - és amelyek most láthatják, melyik fél tesz konkrét békejavaslatot.

Debreceni tudomány: Putyin-díszpolgárságért cserébe milliárdos kamukutatások thumbnail

Debreceni tudomány: Putyin-díszpolgárságért cserébe milliárdos kamukutatások

Volt egyszer egy patinás egyetem Debrecenben, ahol a professzorok egyszer csak megszavazták, hogy Vlagyimir Putyin, az a vérben áztatott despota díszpolgár legyen. Az ember csak kapkodja a fejét: hogyan lehetséges, hogy egy tudományos intézmény ennyire mélyre süllyed? A válasz egyszerű és undorítóan cinikus: mert az elmúlt években uniós milliárdok ömlöttek az egyetemre, amiket nem valódi kutatások
2026. 01. 23. 15:08
A mozgáskorlátozottak támogatása egyenesen Garancsi zsebébe vándorol thumbnail

A mozgáskorlátozottak támogatása egyenesen Garancsi zsebébe vándorol

A mozgáskorlátozottak autóvásárlási támogatása papíron szép gesztus: új Suzukinál 1 millió, használt nál 600 ezer forint. Csakhogy a támogatás csak akkor jár, ha kötelezően a Duna Lízingtől veszik fel a hitelt – Garancsi István cégétől, az Orbán-barát oligarchától, aki a pénztárgép-bizniszből is milliárdozik.
2026. 01. 23. 15:03
Koraszülötteken keresnek milliárdokat: Lázárné alapítványa is benne van a buliban thumbnail

Koraszülötteken keresnek milliárdokat: Lázárné alapítványa is benne van a buliban

A koraszülöttek szüleinek segítése nemes cél lenne egy normális országban. Csakhogy amikor Lázár János felesége kuratóriumi tag egy alapítványnál, amely 1,2 milliárdot nyer „mentorprogramra”, akkor már érezzük a szagot: itt nem a babák érdeke a lényeg, hanem a pénz szétosztása a haveroknak. A „Korábban Érkeztem” Alapítvány EFOP-1.2.10-16 projektje három városban segítené a szülőket lelkileg – de a
2026. 01. 23. 15:00
Milliárdos KRESZ-bohózat: félmilliárdért vették kétszer ugyanazt a szemetet thumbnail

Milliárdos KRESZ-bohózat: félmilliárdért vették kétszer ugyanazt a szemetet

Képzeljétek el, kedves olvasók, hogy valaki kétszer vesz meg ugyanazt a rozsdás tragacsot, csak mert az eladó mosolyogva ígéri: „másodikra jobb lesz”. Így járt a Nemzeti Közlekedési Hatóság is, amikor 2013-ban 425 millióért rendelt egy online KRESZ-tananyagot a tanuloknak.hu oldalra, majd 2014-ben újabb 500 millióért egy „kreszfelfrissito.hu” oldalt – összesen közel egymilliárdért. Mintha az első
2026. 01. 23. 14:57
A varázslatos Garancsi-trükk: 16,5 milliárdért vették meg a bedőlt projektjét thumbnail

A varázslatos Garancsi-trükk: 16,5 milliárdért vették meg a bedőlt projektjét

A Lágymányosi hídfőnél 15 hektáros területet az állam 2012-ben fél hektárért 385 millióért vette. 2014-ben a maradék 14,5 hektárt birtokló Duna Passage Kft.-t 16,5 milliárdért vásárolták meg – vagyis a teljes területért közel dupla árat fizettek.
2026. 01. 23. 13:22
A szemétoligarchák a spájzban vannak thumbnail

A szemétoligarchák a spájzban vannak

Cikón 4 milliárd uniós pénzből „ultramodern” szemétlerakót építettek. Aztán technikai hiba miatt szennyezés lett, a bűz elviselhetetlen, a szennyvíz kifolyt. A lerakót üzemeltető önkormányzati cég (Re-kom) pénzügyi gondba került, kötvényei veszélyben.
2026. 01. 23. 13:19
Ha foci van, minden van: Parragh László 2 milliárdos luxibulija thumbnail

Ha foci van, minden van: Parragh László 2 milliárdos luxibulija

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke kapott 2 milliárd forintot egy GINOP-projektre, hogy „infokommunikációs szemléletformálást” végezzen a kis- és középvállalkozásoknál. A cél szép volt: digitális fejlődés segítése. A valóság: luxusrendezvények, focielőadások és baráti cégek hizlalása.
2026. 01. 23. 13:14
Folytatásos korrupció - Mátrixhiba: 900 millióért vették, de sosem használták thumbnail

Folytatásos korrupció - Mátrixhiba: 900 millióért vették, de sosem használták

Volt egyszer egy állami intézmény, a Klebelsberg Központ (KLIK), amelyik úgy döntött, hogy modernizálja az iskolák adminisztrációját. Ehhez 2013–2015 között egy 10 milliárdos TÁMOP-projektet indítottak, amiből 900 milliót egy informatikai rendszerre költöttek: beszerzési modul, tanügyi rendszer, vezetői információs rendszer, egységes adatbekérő – csupa olyan dolog, ami az iskolák és a központ élet
2026. 01. 23. 10:14
A Fidesz álcázott rablólovagjai: milliárdos szociális szövetkezet-csalás thumbnail

A Fidesz álcázott rablólovagjai: milliárdos szociális szövetkezet-csalás

Képzeljétek el, kedves olvasók, egy olyan országot, ahol a „szociális” szó nem a rászorulók segítését jelenti, hanem egy gigantikus, jól olajozott gépezetet, ami uniós és állami pénzeket szivattyúz át fideszes zsebekbe. 2013 óta több ezer szociális szövetkezet alakult Magyarországon, szinte egyik napról a másikra, mintha csak egy varázsló intett volna a pálcájával. A céljuk papíron szép: hátrányos
2026. 01. 23. 10:07
Drága Opelek a családsegítőknek: hogyan tüntettek el 10 milliárdot egy megszüntetett intézetben thumbnail

Drága Opelek a családsegítőknek: hogyan tüntettek el 10 milliárdot egy megszüntetett intézetben

A Család-, Ifjúság- és Népesedéspolitikai Intézetet az EMMI szépen megszüntette – pont úgy, mint a Türr Istvánt vagy a roma önkormányzatot: hogy eltűnjenek a nyomok, de előtte még elköltötték a milliárdokat. A honlap üres, az „archívum” nevetséges, a projektek semmitmondóak. TÁMOP 5.4.1: 1,7 milliárd egy 150 oldalas zárótanulmányra – oldalanként 11 millió. TÁMOP 5.4.10: 5,3 milliárd szociális képz
2026. 01. 23. 10:00
Pénzeső az egyetemen: 29 milliárd kétszer ugyanazért, túlárazva thumbnail

Pénzeső az egyetemen: 29 milliárd kétszer ugyanazért, túlárazva

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem két KÖFOP-projektje 29 milliárdot kap: kompetenciafejlesztés, e-learning, hálózatépítés. De az EU revizorai elkaszálták a 17,5 milliárdosat: túlárazás, indokolatlan költés. 800 millió előkészítésre, 3 milliárd személyire, 1,6 milliárd terembérletre – saját épületeikben.
2026. 01. 23. 09:55
Azt a ku'va hétszentségit... Viktor levelet írt Putyinnak thumbnail

Azt a ku'va hétszentségit... Viktor levelet írt Putyinnak

Viktor VIktorovics Orbán, Magyarország háborús bűnösökkel kollaboráló háborúpárti miniszterelnöke Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek szóló üzenetet posztolt Facebook-oldalán. A miniszterelnöki szövegről sokat nincs mit mondanunk, ez az újkori magyar történelem mélypontja, olyan szégyenfolt ez hazánk és nemzetünk becsületén, amelynek lemosásáért még nagyon sok generáció kell majd kínlódjon. De, ho
2026. 01. 22. 20:46
Hunor tovább hazudik, a számlákat pedig mi fizetjük thumbnail

Hunor tovább hazudik, a számlákat pedig mi fizetjük

Kelemen Hunor és az általa vezetett egypártunk minden jel szerint érzi, hogy a mostani elégedetlenség több mint a szokásos tulipánellenes lázadás két választás között – utóbbi mindig is „értelmiséginek” csúfolt, valójában tartalom nélküli, nem ritkán anyagi érdekektől vezérelt és rendre kifulladó politikai mozgalmakban öltött testet. Bővebb információkért tessék megkeresni az EMSZ parlamenti képvi
2026. 01. 22. 15:11
Ez is kétharmad: az ukránok 77 százaléka szerint képesek továbbra is ellenállni thumbnail

Ez is kétharmad: az ukránok 77 százaléka szerint képesek továbbra is ellenállni

Az ukránok háromnegyede úgy véli, hogy „Ukrajna képes tovább ellenállni” az orosz agressziónak – a Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet (KIIS) felmérése szerint, 2026. január 9–14.
2026. 01. 22. 13:10
Oroszország, észre sem veszed, milyen kicsivé kezdesz válni! thumbnail

Oroszország, észre sem veszed, milyen kicsivé kezdesz válni!

Kirilo Budanov, az Ukrajna Hírszerzési Igazgatóságának (GUR) volt vezetője, jelenlegi ukrán főtárgyaló és a kijevi elnöki hivatal vezetője a davosi Világgazdasági Fórumon olyan diagnózist fogalmazott meg, amely bár nehezen emészthető, mégis az elmúlt négy év orosz elszigetelődésének logikus következtetése. Üzenete a nyugati vezetők felé egyértelmű volt.
2026. 01. 22. 13:05
Igazságszolgáltatás: félmilliárd a semmire thumbnail

Igazságszolgáltatás: félmilliárd a semmire

Az ÁROP szervezetfejlesztési projektekben 20 törvényszék kapott 27-27 milliót – összesen félmilliárdot. Bírók 500 ezer-1 millió prémiumot kaptak „teljesítménymenedzsmentért”, „tudásmegosztásért”. Eredmény? Kamu: takarítás átszervezése milliókért, jogszabályok kirakása honlapra, ügyfélkarta copy-paste.
2026. 01. 22. 10:57
Gyerekekkel hamisították a jelenléti íveket thumbnail

Gyerekekkel hamisították a jelenléti íveket

Egy alapítvány uniós pénzből „érzékenyítő tréninget” tartott – a gyerekek pedig előre dátumozott, hamis jelenléti íveket írtak alá, olyan eseményekről, amelyek nem történtek meg. Egy apa fia lefotózta: a tanár adminisztrációra hivatkozott. Korábban másik gyereket tornaóráról hívták ki, sorba állították, mások nevét íratták alá vele. Négy gyerekből kettővel hamisítottak – a harmadik csak azért nem,
2026. 01. 22. 10:54
Ifjúsági Garancia, avagy hogyan szúrják hátba Orbánék a munkanélküli fiatalokat thumbnail

Ifjúsági Garancia, avagy hogyan szúrják hátba Orbánék a munkanélküli fiatalokat

Egy tolna-megyei munkanélküli lány csatlakozott az Ifjúsági Garancia Programhoz – mégis megvonták a segélyét, mert „nem vett részt munkaerőpiaci programon”. Tolnában egyszerűen nem indították el a programot – „kicsúsztak az időből”. 36 milliárd a fiatalok segítésére: mentorálás, képzés, állás – a lány várta a mentort, de senki nem keresi.
2026. 01. 22. 10:50
Orbániádák: jegyzetek az elme lejtmenetéről thumbnail

Orbániádák: jegyzetek az elme lejtmenetéről

Volt már szó az UGAR gesztáján arról, hogy Viktor Viktorovics Orbán – Moszkva magyar hangja, Himnuszunk balsorsának eszkatológiai manifesztációja – elvesztette józan eszét. Nem elhagyta, nem félretette: eladta kilóra, és most kamatostul kérné vissza a nemzeten. Vegyük hát elő ismét a gyöngyszemeket, ezeket a gondosan csiszolt elmefosszíliákat, hogy legyen mit mutogatni az unokáknak: látjátok, gyer
2026. 01. 20. 15:02
Hunor elnézést kért, és ettől felmegy bennem a vér thumbnail

Hunor elnézést kért, és ettől felmegy bennem a vér

Azt mondja a romániai magyarok egypártjának vezére, hogy sajnos, bár nem akarták, de adót kellett emelniük, és ezért elnézést kell kérniük az emberektől.
2026. 01. 19. 16:56
11112132333
12 / 33 oldal (649 dokumentum)