#Antal Lóci

Hová szaladsz, Antal Lóci?
Azt sem nagyon értem, miért kell folyton igazolni, hogy az RMDSZ egy erősebb Romániáért dolgozik, amikor ez egyszerűen nem igaz. Hosszú évtizednyi RMDSZ-kormányok után Székelyföld továbbra is Románia egyik legszegényebb régiója — amivel csakis Románia gyengítéséhez járultak hozzá. Az erdélyi magyarság felett gyakorolt politikai monopóliumuk révén például nyugodtan megakadályozhatták volna az orbánista-oroszpárti propaganda terjedését, de ezt sohasem tették — inkább félig csendben támogatták, ezzel pedig az erdélyi magyarságot egyfajta „belső ellenséggé" degradálták. Ez csupán egy a sok felróható dolgok közül, amelyek most elsőként jutnak eszembe, mert a teljes lista jóval hosszabb lenne. Az is eszembe jut, hogy Antal Lóci szenátor úr mindezt annak az Ilie Bolojan támogatásának érdekében mondta el, akinek városa, Nagyvárad épp most lakoltatja ki a premontrei rend apátságát — és az RMDSZ erről egyetlen szót sem szól.
22.06.2026 12:25

A parajdi sóbánya végleg tönkremegy, az RMDSZ TikTokon nézi
Amint arról a teljes magyar sajtóban olvashattatok, a parajdi sóbánya története a végéhez közelít. A bányába beömlő Korond-patak hosszú időre – ha nem épp végleg – tönkreteheti a sóbányát és az ehhez kapcsolódó turizmust, amely gyakorlatilag az egész település megélhetését biztosítja.
28.05.2025 11:41