#Kelemen Hunor

A számla megérkezett: orosz célkeresztben az erdélyi magyarság és nincs fedezék
A Kreml regionális stratégiájának egyik legrégebbi és leghatékonyabb eszköze az etnikai feszültségek szítása. Nem kell ahhoz közvetlen beavatkozás, hogy egy kisebbség és a többségi nemzet egymásnak feszüljön – elég egyetlen hangfelvétel, egyetlen félrevezető újságcím, és a közösségi média elvégzi a többit. A Demeter-ügy pontosan ebbe a sémába illeszkedik: egy kontextusában teljesen érthető kijelentésből percek alatt lett „magyar áruló", aki az oroszoknak akarja eladni a moldovai román nyelvű közszolgálati rádiót. Az etnikai gyúanyag megvolt, csak egy szikra kellett – és az RMDSZ, ahelyett hogy ezt azonnal és határozottan kommunikálta volna, lemondást követelt. Ezzel nemhogy oltotta volna a tüzet, hanem benzint öntött rá.
26.05.2026 18:56

Demeter f@szbeszéde: belebukott, amit megúszhatott volna, és megúszta, amibe bele kellett volna buknia
A kiszivárgott hangfelvétel önmagában nem is annyira botrányos. A miniszter sztorizgat egy kicsit kollégái előtt, hogy miként keménykedett az ügyészséggel. A sztorit színezi, előadja a bátort, hogy az alkalmazottak is lássák: a főnök kemény gyerek, nem retten meg még az ügyészségtől sem - végül pedig ma este bejelentette lemondását. Közösségünk gyengeségét jelzi, hogy az összes eddigi botrányát, ellenünk elkövetett tettét megúszta, és végül egy kocsmai hangulatú sztorizgatásba bukott bele.
25.05.2026 19:28

Hunor és a varázslat: amit felemelsz, azt le is csökkentheted
A forgatókönyv egyszerű: az ő javaslatára megemelték az ÁFÁ-t, a pénztárcák kiürültek, az emberek megszenvedték – aztán elég volt várni egy évet, hagyni, hogy a kollektív amnézia elvégezze a dolgát, és máris lehet hősként visszatérni a porondon: „Én csökkenteném az adót!" Lájk, megoszt, szavaz.
21.05.2026 19:23
Lenne egy kérdésem Hunorhoz...
Lenne egy kérdésem Kelemen Hunorhoz. Illetve több is, de most maradjunk egynél, ami lehet, hogy majd többfelé ágazik jelen írás során – de ilyen az emberi elme: inkább pókhálós, semmint selyemcérnás. Selyempaplanból nem jut mindenkinek, de ki mint veti ágyát…
14.09.2025 16:37

Hunorunk megszólalt, bár ne tette volna
Romániában is ráléptek a putyinisták a dühöngő bika ösvényére, Hunor pedig úgy érezte, eljött az idő megszólalni. Ha már az általa is óhajtott, szorgalmazott adóemelések kapcsán a nyár augusztusi csendjébe merült, most előbújt – mekkora költői képet szültem, de hát költőről írok, vagy miafene.
02.09.2025 20:20

De hova tűnt az RMDSZ?
Erdélyben szokatlanul hangos a csend: augusztus második felében nincs igazi uborkaszezon, mert uborka nincs, víz alig, és pont a patakokban bővelkedő Székelyföldön robbant ki vízhiány-botrány,
22.08.2025 13:51

Heil, Hunor! RMDSZ über alles!
Régi román vicc, de igaz: miért tartanak Romániában választásokat? Hogy kiderüljön, kivel kormányozzon az RMDSZ.
24.06.2025 14:36

Hunor adót emelne
2025. január 16-át írtunk. Ekkor még csak halvány sugallatnak tűnt, hogy az RMDSZ ajánlani fogja koalíciós partnereinek a közös államfőjelöltet. A román közvéleményt azonban sokkal inkább az ország gazdasági helyzete és az arra adott pénzügyi-fiskális válaszok lehetősége foglalkoztatta – más szóval: az adóemelés. Lesz vagy nem lesz?
17.06.2025 17:10

Györke Zoltán lemondásra szólította fel Kelemen Hunort
Györke Zoltán ma délben közösségi médián közzétett bejegyzésében lemondásra szólította fel Kelemen Hunort, az RMDSZ szövetségi elnökét. A Facebookon megjelent bejegyzésében úgy fogalmaz, "Tekintve, hogy folyamatosan semmibe vették a európa-párti választók akaratát, követelem Marcel Ciolacu lemondását a PSD elnöki tisztségéről, Ilie Bolojan, a PNL ügyvivő elnökének lemondását, és Kelemen Hunor RMDS
03.02.2026 09:19