Oroszország nem azért veszélyes, mert erős - soha nem volt az, mert mindig is birodalmi álmai voltak, ez pedig mindig is gyengévé és kegyetlenné tette. Azért veszélyes, mert egy nukleáris arzenált olyan emberek kezelnek, akik egy jogi konferencián komolyan vitatkoznak arról, hogy a dekabristákat kellett volna-e jobban szétszórni Szibériában, vagy a bolsevikok bloggerek voltak-e. Ez nem politika, és ez nem is ideológia. Ez egy óriási, atomfegyverekkel felszerelt, olajjal finanszírozott elmegyógyintézet – amelynek lakói meg vannak győződve arról, hogy ők kezelik a kulcsokat. Mi meg közben tárgyalunk velük.
26.06.2026 17:34