Az ukrán hírszerzés szerint az orosz invázió súlyosan megzavarta az állatállomány vakcinázási programjait, ami növeli annak kockázatát, hogy a Bacillus anthracis baktérium spórái ismét felszínre kerüljenek olyan területeken, ahol korábban már jelen volt a fertőzés. Az elmúlt időszakban elszigetelt anthraxjárványokat is jelentettek magángazdaságokból, többek között Kijev megyéből, ahol a fertőzött állatok körében rendkívül magas volt az elhullási arány. Az ukrán hírszerző szolgálatok jelentése szerint az orosz csapatok nem megfelelő módon kezelték és temették el a lépfenével fertőzött állatok tetemeit Herszon megyében, ami növeli a talaj és a vízkészletek szennyeződésének veszélyét.
2026. 06. 23. 16:57