Betöltés…
Gesta-ajánló:

Gabonapánik, hőség és az erkölcsüket vesztett hasznos idióták ára
Az európai gabonatőzsde hétfői mozgása apró jel, de elég egyértelmű: a természet nem olvassa a fideszesek propagandaanyagait, a hőség nem áll meg a párthatározatnál, és a terméskilátások romlása nem vár arra, amíg valaki Budapesten eldönti, hogy ezt most el lehet-e ismerni vagy sem. De csak tessék tüntetni az ukrán gabona ellen. Az biztos jó dolog...

Lex Rásszijá: jogászok, papok, muftik mentik meg Oroszországot a liberalizmustól
Oroszország nem azért veszélyes, mert erős - soha nem volt az, mert mindig is birodalmi álmai voltak, ez pedig mindig is gyengévé és kegyetlenné tette. Azért veszélyes, mert egy nukleáris arzenált olyan emberek kezelnek, akik egy jogi konferencián komolyan vitatkoznak arról, hogy a dekabristákat kellett volna-e jobban szétszórni Szibériában, vagy a bolsevikok bloggerek voltak-e. Ez nem politika, és ez nem is ideológia. Ez egy óriási, atomfegyverekkel felszerelt, olajjal finanszírozott elmegyógyintézet – amelynek lakói meg vannak győződve arról, hogy ők kezelik a kulcsokat. Mi meg közben tárgyalunk velük.

Szele Tamás: A flamingók forradalma folytatódik
Sok sikert a mozgalomnak – én továbbra is a flamingókkal vagyok.

Zelenszkij: "Krímmel kezdődött, és Krímmel fog végződni"
Zelenszkij elnök ugyanakkor arra is figyelmeztetett: azt még ő sem tudja biztosan, hogy az átjátszóállomásokat tényleg le is szerelték-e már, ahogy az eredeti ultimátuma megkövetelte, vagy csak éppen nem működnek – de szemmel tartja Lukasenkát és az állomásokat, naponta kapja a vonatkozó jelentéseket.

Szele Tamás: A kínai kőleves
Ez egy kőleves, annak is a rosszabb fajtája. A magyar népmese kőlevesétől ugyanis jól lakik a ravasz obsitos katona is, aki előáll az ötlettel és a becsapott nénike is, Kína kőlevesével csak Peking tudná megtölteni a hasát.